ENERGOBALT ruošiasi pradėti hibridinių inverterių gamybą


Pasaulyje sparčiai besivystant atsinaujinančios energijos gamybai ir augant poreikiui racionaliai gaminti, vartoti bei kaupti elektrą, Lietuvos įmonė ENERGOBALT imasi naujos iniciatyvos pradėti gaminti hibridinius inverterius. ENERGOBALT įmonės vadovas Mindaugas Majauskas teigia, kad šių inverterių gamyba labiau bus orientuota į fizinius vartotojus, suvartojančius elektros iki 30 kW.

Pati įmonė žinoma dėl veiklų, vykdomų su atsinaujinančia energija. Pasižymi ne tik ekologiškai švarios energijos gamyba, bet ir prekiauja bei rūpinasi saulės elektrinių įrengimais, siūlo pažangiausias šildymo sistemas bei konsultuoja energetikos klausimais. Žinoma kaip atsinaujinančios energijos produkcijos VIESSMANN bei FIMER atstovė Baltijos šalyse.

Hibridiniai inverteriai nėra naujiena pasaulyje. Tačiau jie neturi šiuo metu taip reikiamų savybių. Įrenginio paskirtis - saulės modulių sukurtą nuolatinę srovę pakeisti į srovę, kurią galimą naudoti elektros prietaisams (naudojamas tiek saulės, tiek vėjo elektrinėms). Šio prietaiso privalumas slypi tame, kad prie jo galima prijungti bateriją, o toks prijungimas sudaro galimybę pagamintą energiją naudoti tamsiuoju paros metu. O specialus suprogramavimas leidžia reguliuoti krovimo režimą. Bateriją bus galima įkrauti keliais būdais: tinklu, kai elektros kaina yra patraukli arba pasitelkiant saulės bei vėjo elektrines. Įdomu yra tai, kad keitikliai automatiškai užfiksuoja, kada labiau apsimoka naudoti elektrą iš tinklo, kada iš kitos vietos, o ši savybė yra draugiška vartotojo piniginei.

Šis įrenginys ypatingai aktualus besinaudojantiems elektros energijos pasaugojimo paslaugomis ir tiems, kurie atsiradus poreikiui perka elektrą iš elektros tiekėjų atitinkamos valandos biržos rinkos kaina. Dažnai tiek naudojantis pasaugojimo paslaugomis, tiek perkant elektrą, sunku gauti geriausios kainos variantą, o hibridinis inverteris procesą padarys ypač paprastą ir taupų: pasak ENERGOBALT įmonės vadovo M. Majausko, turint šį keitiklį, atsiranda galimybė „kaupti elektrą, kai elektros biržoje yra žema kaina ir atiduoti elektrą į tinklą, kai elektros kaina yra aukštesnė, taip pat krautis ir pirkti elektrą iš tinklo, kai biržoje yra mažiausia kaina“. Hibridinis inverteris palaikys balansą elektros tinkluose – sieks didinti elektros vartojiškumą, kai elektros pagaminama daug (tada, tikėtina, kaina rinkoje bus žemesnė) ir sieks mažinti paklausą, kai pagaminama mažiau.

Dėmesį patraukia faktas, kad iki šiol rinkoje dar nebuvo visas šias paminėtas savybes turinčių hibridinių inverterių. Ir nors sudėtinga pasakyti, kokia bus paklausa, tačiau atsižvelgus į rinkos situaciją, įmonė nusiteikusi optimistiškai.

2023-01-10